Chvilku strpenínačítám obsah

Kladské pomezí dětem, turistická oblast
Filtrování podle
Školní výlety

Školní výlety

Kokosy na sněhu bez sněhu

Klodzko
  • Poznání

Jistě jste všichni viděli film Kokosy na sněhu. Parta jamajských atletů se chce zúčastnit zimních olympijských her, a tak se v komických podmínkách tropické země začnou připravovat na jízdu na bobu. Podobnou jízdu můžeme zažít i v polském městě Polanica Zdrój, avšak zde jsou skluznice nahrazeny kolečky a sníh ocelovým korytem. Před tím si však ještě projdeme podzemní chodby a tunely pod ulicemi Kłodzka a nahlédneme do historie.

Typ dopravy
vlastní doprava
Celkový čas
3 - 5 hodin
Parkoviště pro autobusy
ano

Občerstvení
Kłodzko – více možností

Celkem km
pěšky 0,2 km, autobusem 14 km

Z A H R A J S I 13 HER
Sat


Kladská pevnost, Kłodzko – podzemní chodby – Muzeum Kladského regionu – (přejezd po silnici E67 a č. 388): Polanica Zdrój – bobová dráha Horalka

  1. Náš výlet začíná u Kladské pevnosti, která má větší rozlohu než samotný historický střed města.
  2. Kladská pevnost – unikát, dříve sloužila jako vězení. Při pěkném počasí se nám z pevnosti rozprostře jedinečný pohled do krajiny a spatřit prý lze i Kralický Sněžník. Pevnost do konce války plnila svoji vojenskou roli nebo sloužila jako vězení. Poté se v ní vyráběly části do raket a rádia do letadel a ponorek. Zajímavostí je, že tehdejší dělníci zde vydávali satirický časopis legračně pojmenovaný „Blecha“ (prohlídka cca 30 minut, vhodné i v dešti).
  3. Po prohlídce pevnosti se vydáme do labyrintu podzemních chodeb, které jsou součástí pevnosti.
  4. Podzemní chodby - zpřístupněná část podzemí měří kolem 600 metrů.  Na podzemní turistické trase se dozvíme, jak kdysi vypadal každodenní život v Kladsku, jaká skrýval tajemství, jak si obyvatelé poradili se základními potřebami a především jaké funkce podzemí plnilo (prohlídka cca 30 minut, vhodné i v dešti).
  5. Pokud se v podzemí neztratíme, půjdeme se společně podívat ještě do Muzea Kladského regionu (0,2 km).
  6. Muzeum Kladského regionu - je umístěno v objektu bývalého jezuitského konviktu. Muzeum se může pochlubit například velkou sbírkou slezských nástěnných hodin, cínu, mincí a sbírkou originálního skla (prohlídka cca 30 minut, vhodné i v dešti).
  7. Tady naše putování o městě ončí a my se vydáme do lázní Polanica Zdrój, kde se vyřádíme na bobové dráze (14 km).
  8. Bobová dráha Horalka – zde si užijeme skvělou a hlavně bezpečnou zábavu. Na 450 m dlouhé dráze někteří zkušení bobisté mohou dosáhnout rychlosti až 40 km/hod. My však budeme používat ruční brzdu a tak svou rychlost ovládat.

Kontakty

Kladské pomezí, o.p.s.
Karlovo náměstí 179
547 01 Náchod

tel./fax: +420 602 190 198
e-mail: info@kladskepomezi.cz
www.kladskepomezi.cz

Sat

Ke stažení