Chvilku strpenínačítám obsah

Kladské pomezí dětem, turistická oblast
Filtrování podle
Školní výlety

Školní výlety

Za pokladem Teplických skal

Teplice nad Metují
  • Poznání

Už jste někdy našli poklad? Pojďme se společně projít skalním městem a přitom se stát hledači pokladu. Na celém okruhu Teplických skal jsou u mnoha tabulí naučné stezky ukryté indicie (otázky), jejichž odpovědi budeme zapisovat do tajenky, která nám pak vydá heslo pro získání pokladu. Heslo sdělíme loupeživému rytíři ukrývajícím se na pokladně u vstupu do Teplických skal, a ten nám pak bez milosti poklad vydá.

Typ dopravy
hromadná doprava
Celkový čas
3 - 5 hodin

Občerstvení
restaurace a bufet pod Ozvěnou, restaurace Skály, Bučnice – kiosek u autokempu Střmenské podhradí (vstup do Teplických skal)

Celkem km
z vlak. stanice 6,5 km, z aut. zástávky 6,1 km

Z A H R A J S I 13 HER
Sat


vlak. stanice Teplice nad Metují, skály – (červená a žlutá t. zn.) - (aut. zastávka Teplice nad Metují, skály) – vstup do Teplických skal – (modrá t. zn., NS Teplickým skalním městem) – zřícenina hradu Střmen –Skalní ostrov – vstup do Teplických skal – (aut. zastávka Teplice nad Metují, skály) – (červená a žlutá t. zn.): vlak. stanice Teplice nad Metují, skály

  1. Od vlakové zastávky se vydáme ke vstupu do Teplických skal (0,3 km), od autobusové zastávky (0,1 km).
  2. Vstup do skal - v dřívějších dobách byl u vstupu zavěšen na silné větvi stromu zvonek na svolávání průvodců a také nosičů pro „nemocné a pohodlné“. Ti byli za poplatek na nosítkách dopravováni skalami. Dnes tato služba už nefunguje, a tak se do skalního království musíme vydat po svých.
  3. Hrad Střmen – pozůstatky středověkého strážního hradu se před námi objeví hned na začátku cesty. Stával na vysoké skále uprostřed hlubokého lesa a podstatná část byla tvořena ze skalního masivu. Do těchto míst s vyhlídkou se dá vyšplhat pouze po strmém schodišti a žebřících. Proto je výstup určen pouze pro ty nejodvážnější z Vás.
  4. Skalní kaple - v místě, kde se turistický chodník stáčí doprava, se před námi otevře úzký skalní průchod. Těsně za jeho vchodem můžeme po několika kamenných schodech vejít do Skalní kaple.
  5. Skalní ostrov – téměř celý okruh vede kolem tzv. Skalního ostrova. Při putování tímto kouzelným skalním městečkem si uděláme zastávku i u dvou vodopádů. Po cestě musíme být pozorní, aby nám neunikly především skalní útvary jako např. Sklad sýrů, Skalní brána, Koňská hlava, Ježek na žábě, Lední medvěd, Kanec a pes, Krakonošova zahrádka nebo Holoubek.
  6. Při zpáteční cestě hlavně nesmíme zapomenout sdělit loupeživému rytíři heslo, aby nám vydal poklad (celý okruh 5,9 km).

Kontakty

Kladské pomezí, o.p.s.
Karlovo náměstí 179
547 01 Náchod

tel./fax: +420 602 190 198
e-mail: info@kladskepomezi.cz
www.kladskepomezi.cz

Sat

Ke stažení